WARSZTATY REHABILITACJI NEURO-OPTOMETRYCZNEJ II

//:Strona główna/Szkolenia/WARSZTATY REHABILITACJI NEURO-OPTOMETRYCZNEJ II

WARSZTATY REHABILITACJI NEURO-OPTOMETRYCZNEJ II

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do uczestnictwa w drugiej części warsztatów Warsztaty rehabilitacji neuro-optometrycznej II. Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 marca 2019 w hotelu Wróblewscy w Sieradzu.

Opis warsztatu

Uczestnicy interaktywnego szkolenia Neuro-Optometrii dowiedzą się, w jaki sposób urazy mózgu mogą zaburzać zdolność integracji informacji multisensorycznych, skutkując astenopią czy niemożnością precyzyjnej interpretacji i interakcji ze środowiskiem. Podczas spotkań szczególny nacisk kładziony będzie na umiejętność dobierania aktywnej terapii oraz wykorzystywania właściwości soczewek w celu wzmocnienia przypływu informacji pomiędzy systemami Magno i Parvo i poprawy integracji multisensorycznej. Wykładowca przedstawi metody oceny i postępowania w przypadku odruchów przetrwałych u osób z urazami mózgu. Zastosowanie pasywnej terapii, soczewek, pryzmatów, okluzji oraz terapii aktywnej z wykorzystaniem zjawiska biofeedback zostanie omówione na przykładzie przypadków i zilustrowane dzięki serii filmów.

Zajęcia przeznaczone są dla jednej grupy na poziomie ponadpodstawowym. Przewidywana liczebność grupy to 20.
W związku z dużym zainteresowaniem przewidujemy możliwość zakupu wybranych testów i sprzętu do prowadzenia terapii widzenia.

Uczestnicy

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz znaczne zainteresowanie, informacja o warsztatach w pierwszej kolejności trafia do uczestników wcześniejszych edycji organizowanych przez PTOO warsztatów Neurooptometrii. Po upływie tygodnia od pierwszej informacji, uruchomiony zostanie otwarty nabór dla wszystkich optometrystów, studentów optometrii oraz lekarzy okulistów, którzy zagadnienia optometrycznej terapii widzenia mają opanowane na poziomie zaawansowanym. Specjaliści nie będący członkami PTOO i nie posiadający Numeru Optometrysty proszeni są o przesłanie dokumentu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Prowadzący

Dr Wes DeRosier jest obecnie prezesem Kongresu Heart of America Eye Care. Związany z Northeastern State University Oklahoma of Optometry. Przez 12 lat pełnił tam funkcję dyrektora ds. Rezydentów, a także prowadził kliniki i zajęcia dydaktyczne
z rehabilitacji neuro – optometrycznej. Niedawno przeszedł na emeryturę, aby dalej służyć swojej społeczności jako dyrektor kliniki Oklahoma Special Olympics Lions Club International Opening Eyes, oraz jako Starszy Konsultant w Radzie Akredytacyjnej ds. Edukacji Optometrycznej. Ponadto uczestniczy on w licznych wyjazdach misyjnych do Afryki i Ameryki Południowej. W przeszłości był członkiem zarządu Oklahoma Association of Optometric Physicians, aktywnie wspiera tą organizacje poprzez uczestnictwo w projektach OAOP.

Cennik

Członkowie PTOO

osoba 2000

Niezrzeszeni w PTOO

osoba 3000

Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. W każdym dniu zajęć przewidujemy 1,5 godzinną przerwę obiadową.

Agenda

Neuro-Optometria Agenda 2019
1. Przegląd zagadnień neuro-optometrii
a. Urazy mózgu objawy przedmiotowe i podmiotowe.
b. Ocena układu wzrokowego osoby po urazie mózgu
c. Ocena integracji multisensorycznej
2. Terapia urazów mózgu
a. Terapia pasywna
– Soczewki
– Pryzmaty
– Okluzja
b. Terapia aktywna
– Integracja centralno – peryferyjna
– Umiejętności postrzegania
– Umiejętności percepcyjne
3. Odruchy przetrwałe
– Rola odruchów przetrwałych w umiejętnościach wzrokowo motorycznych
– Ocena integracji odruchów przetrwałych
– Postępowanie przy braku integracji odruchów przetrwałych.

Miejsce i rejestracja


Sieradz, Hotel „Wróblewscy” ul. Sarańska 8


data: 25-27.03.2019r.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Rejestracja uczestników

Pola oznaczone symbolem (*) muszą zostać wypełnione


Dane osobowe

Imię (*) Nazwisko (*)

Email (*) Tel. (*)

Dane płatnika

Wypełnij poprawnie wszystkie pola poniżej, gdy potrzebujesz rachunku.

Pełna nazwa firmy

Ulica

Kod pocztowy
Miasto
NIP

Informujemy, że PTOO nie jest płatnikiem VAT, w związku z czym wystawia tylko rachunki uproszczone. Decydując się na rachunek informuję jednocześnie, że wyrażam zgodę na wystawienie rachunku bez mojego podpisu.

Jestem członkiem PTOO:(*)

Wypełniają osoby niezrzeszone w PTOO:
- Optometryści - Numer Optometrysty:
- Lekarze okuliści - numer PWZ:


Dodatkowe informacje

Po otrzymaniu zgłoszenia w terminie do około 3-5 dni roboczych skontaktujemy się z Tobą celem potwierdzenia wolnych miejsc oraz konieczności dokonania wpłaty. Wszystkie informacje otrzymasz w osobnym mailu.

(*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby realizacji zgłoszenia.


Proponowane noclegi


Polecane miejsca noclegowe:
– Hotel „Przystań”, Sieradz, ul. Portowa 2, tel. 43 822 38 63
– Hotel TRAX, Sieradz, ul. Sportowa 1, tel. 43 822 72 15
– Hotel Wróblewscy, 98-200 Sieradz, ul. Sarańska 8, tel. 43 828 64 80
– Hotel „Na Półboru”, 98-200 Sieradz, Stawiszcze 39a, tel. 43 822 56 42
Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. W każdym dniu zajęć przewidujemy 1,5 godzinną przerwę obiadową.


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: warsztaty@ptoo.pl

By | 2019-02-08T16:10:59+01:00 5 lutego 2019|Szkolenia|Możliwość komentowania WARSZTATY REHABILITACJI NEURO-OPTOMETRYCZNEJ II została wyłączona

About the Author: