TECHNIKI BADANIA BIOMIKROSKOPOWEGO – SPRAWOZDANIE

//:Strona główna/Szkolenia/TECHNIKI BADANIA BIOMIKROSKOPOWEGO – SPRAWOZDANIE

TECHNIKI BADANIA BIOMIKROSKOPOWEGO – SPRAWOZDANIE

Polskie Towarzystwo Optometrii i OptykiW dniu 23 marca 2013 roku odbyło się zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki szkolenie z „Technik badania biomikroskopowego” prowadzone przez dr n.med. Halinę Mańczak. Spotkanie podzielone było na dwie części, wykład oraz warsztaty.

Podczas wykładu słuchaczom zostały przedstawione informacje począwszy od przygotowania sprzętu, higieny własnej i miejsca pracy, konieczności wypracowania własnego, spójnego i logicznego systemu postępowania podczas dokonywanej obserwacji.
Omówione zostały zestawy filtrów, barwników i skal stopniujących. Kolejnym etapem było omówienie i zaprezentowanie szeregu stosowanych technik oświetleniowych wraz ze zdjęciami autorskimi. Dr n.med. Halina Mańczak zwracała uwagę na konieczność bardzo szczegółowego sposobu prowadzenia dokumentacji – opracowanie spójnej karty, notacji jak i w przypadku takiej możliwości – prowadzenia dokumentacji cyfrowej (karty jak i zdjęcia wykonane biomikroskopem z przystawką cyfrową).

Druga część odbywała się w małych grupach, gdzie uczestnicy mogli w praktyce poćwiczyć omawiane techniki oświetleniowe jak i ocenić dopasowanie torycznych soczewek kontaktowych.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki pragnie serdecznie podziękować:
– pani dr n.med. Halinie Mańczak za wkład, jaki włożyła w przygotowanie warsztatów,
– firmie Cooper Vision Polska za wsparcie, pomoc oraz wszelkie materiały edukacyjne.
Pracowni Fizyki Widzenia i Optometrii UAM za udostępnienie pomieszczeń oraz biomikroskopów
– firmie Medar Radosław Lipiec za biomikroskop z torem wizyjnym.

Liczymy, że dzięki takiej wspaniałej współpracy uda nam się zorganizować kolejne szkolenie tego typu.

By | 2017-03-16T20:38:03+01:00 27 marca 2013|Szkolenia|1 Comment

About the Author:

1 komenarz

  1. specjalista 24 kwietnia 2013 w 11:23

    Należy nadmienić, że oprócz szkolenia z biomikroskopii odbyły się również 4 prezentacje członków PTOO dot. : 2 optometrystów klinicznych przedstawiło po 2 przypadki kliniczne pacjentów z własnych praktyk oraz przedstawiono prezentacje dot. percepcji widzenia i VT w COPTOM.