OPTOMETRIA 2010 – KONFERENCJA NAUKOWO – SZKOLENIOWA

//:Strona główna/Konferencje/OPTOMETRIA 2010 – KONFERENCJA NAUKOWO – SZKOLENIOWA

OPTOMETRIA 2010 – KONFERENCJA NAUKOWO – SZKOLENIOWA

W dniach 12-13 marca 2010 odbędzie się w Poznaniu Konferencja Naukowo – Szkoleniowa z udziałem gości zagranicznych

„ROZWÓJ OPTOMETRII W POLSCE

ROLA SZKÓŁ WYŻSZYCH”

25-lecie powołania  Katedry Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego w Poznaniu
10-lecie powołania Podyplomowego Studium Optometrii w Poznaniu


W imieniu Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji „Rozwój optometrii w Polsce – rola szkół wyższych”, pragnę serdecznie zaprosić do udziału w niej optometrystów, okulistów, optyków okularowych oraz studentów.
Okazją do tego spotkania jest 25-lecie działania Katedry Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego, a także 15-lecie Studium Podyplomowego Optometrii.
Ten skromny jubileusz wpisuje się w rozwój edukacji w zakresie optometrii w Polsce. Inicjatorem tego kształcenia był długoletni kierownik tych jednostek – prof. dr hab. Bolesław Kędzia.

Konferencja ta będzie okazją do:
– przedstawienia dotychczasowych osiągnięć dydaktycznych, naukowych i organizacyjnych Katedry, jej współpracy z ośrodkami naukowymi, krajowymi i zagranicznymi;
– przedstawienia osiągnięć międzyuczelnianej współpracy w zakresie opracowania i wdrażania programów ksztacenia z zakresu optometrii w Polsce;
– przedstawienia referatów naukowych z ośrodków akademickich w kraju (UAM w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Warszawski, UMK w Toruniu i UM w Poznaniu), a także referatów zaproszonych gości zagranicznych z USA, z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Międzynarodowa Konferencja „Rozwój optometrii w Polsce – rola szkół wżyszych” organizowana jest w roku Jubileuszu 90-lecia działalności Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Więcej na stronie www.optometria2010.poznan.pl

serdecznie zapraszam
Prof. dr hab. Bogdan Miskowiak
Kierownik Katedry Optometrii i Biologii Ukadu Wzrokowego

By | 2010-09-18T08:49:18+01:00 8 stycznia 2010|Konferencje|1 Comment

About the Author:

1 komenarz

  1. […] dniach 12-13.03. 2010r. odbyła się konferencja naukowa zorganizowana z okazji 25-lecie działania Katedry Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego, a […]