VISION THERAPY 2019 – BEGINNERS I

//:Strona główna/Szkolenia/VISION THERAPY 2019 – BEGINNERS I

VISION THERAPY 2019 – BEGINNERS I

Szanowni Państwo w odpowiedzi na zgłaszaną przez Państwa potrzebę rozwoju w zakresie terapii widzenia także na poziomie początkującym oraz chęć rozwoju umiejętności komunikacji specjalistycznej w języku angielskim, z przyjemnością otwieramy nabór na kurs Vision Therapy 2019: Beginners I, który odbędzie się w dniach od 2-4 kwietnia 2019 roku. Program warsztatów kierujemy do optometrystów, studentów optometrii, okulistów, ortoptystek i specjalistów ochrony wzroku zainteresowanych poszerzaniem wiedzy w tym zakresie. Szkolenie w języku angielskim, poprowadzi Dr Willis Clem Maples O.D. ,M.S., FAAO, FACBO, FCOVD Doktor Optometrii, profesor Oklahoma College of Optometry na Northeastern State University College of Optometry.

Opis szkolenia

Zajęcia przeznaczone dla 1 grupy uczestników w zakresie podstawowym. Grupa liczyć będzie około 5 osób. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim (bez tłumaczenia). Prowadzący Profesor WC Maples, jest doświadczonym wykładowcą akademickim oraz członkiem honorowym PTOO, od wielu lat angażuje się w rozwój i edukację polskich optometrystów, którzy doceniają go za jego wiedzę a także łatwy i zrozumiały sposób wypowiedzi. Dla komfortu uczestników na sali będzie przebywał tłumacz, który w szczególnych wypadkach będzie służył pomocą. Ten system pozwala zrealizować program szkolenia w znacznie krótszym czasie. Uczestnicy szkolenia Vision Therapy 2019: Beginners I poznają metody oceny, opisu oraz usprawniania 5 obszarów funkcji wzrokowych, na które składają się: okulomotoryka, funkcje widzenia obuocznego, akomodacja oraz funkcje percepcyjne.

Prowadzący

Dr Willis Clem Maples tytuł Doktora Optometrii (OD) zdobył na Southern College of Optometry (SCO- Memphis Tennessee) w 1968 roku, tytuł magistra (MS) zdobył w roku 1978 w dziedzinie edukacji zdrowotnej na USM. Praktykę rozpoczął w 1968 roku jednocześnie w Wiggins i Gulfport. Od początku specjalizował się w optometrii pediatrycznej, optometrii behawioralnej oraz terapii widzenia Do jego szczególnych zainteresowań należały zez, niedowidzenie oraz problemy z nauką. W międzyczasie zdobył stypendia w American Academy of Optometry, College of Optometrists in Vision Development i Australasian College of Behavioural Optometry.
Sprzedał obie praktyki w 1982 roku, otrzymując możliwość stworzenia programu terapii widzenia na Northeastern State University (OCO-NSU-Tahlequah, OK). Prowadził kursy z zakresu terapii widzenia, epidemiologii zeza /niedowidzenia, problemów z nauką związanych z widzeniem, rozwoju układu wzrokowego dziecka oraz podstawowej analizy danych optometrycznych. Przez 25 lat pełnił funkcję kierownika wydziału terapii widzenia w Szpitalu WW Hastings Indian Hospital (Tahlequah, OK).

Emerytowany jako pełnoetatowy profesor z OCO-NSU w 2006 roku, przez kolejne pięć lat nauczał w SCO, w roku 2011 przeszedł na emeryturę. Po przejściu na emeryturę z SCO został uhonorowany nagroda za całokształt osiągnięć zawodowych. Był aktywny w College of Optometrists in Vision Development (COVD), organizacji certyfikującej w zakresie optometrii rozwoju widzenia, percepcji wzrokowej i rehabilitacji wzrokowej. Przez dwa lata pełnił funkcję przewodniczącego tej organizacji i dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Międzynarodowej Komisji Egzaminacyjnej i Certyfikacyjnej COVD. Jest laureatem prestiżowych nagród AM Skeffington’a za publikacje naukowe oraz nagrody GN Getman’a za wkład w pracę w dziedzinie optometrii pediatrycznej i optometrii rozwojowej. Otrzymał nagrodę za całokształt twórczości od COVD.

Dr Maples jest autorem ponad 80 artykułów i wykładał szeroko w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie, Australii / Nowej Zelandii, Chinach, Korei, Kolumbii, Belgii, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Polsce i na Węgrzech. W latach 2006-2011 był redaktorem naczelnym Journal of Behavioral Optometry oraz autorem publikacji dla Fundacji Optometric Extension Programme (OEP). Organizacja ta (OEP) przyznała mu kolejną nagrodę za całokształt twórczości w służbie dla profesji.

Jest dożywotnim członkiem American Optometric Association i Mississippi Optometric Association. Posiada licencje stanowe w Oklahomie, Tennessee i Mississippi. Otrzymał także honorowe członkostwo w Południowokoreańskim Stowarzyszeniu Optometrycznym i Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki. Po kilku latach spędzonych na częściowej emeryturze (uczestnicząc w badaniach, pisaniu publikacji naukowych, wykładach w kraju i za granicą) rozpoczął swoją ostatnią praktykę z dr. Megan Sumrall-Lott w Bellevue Specialty Eye Clinic (syczeń 2016) w Hattiesburg’u, MS, gdzie kontynuuje swoją praktykę. Praktyk ta nie zajmują się sprzedażą okularów, lecz specjalizuje się w pracy diagnostyczno-terapeutycznej w zakresie rozwoju i rehabilitacji widzenia. Praktykę najczęściej odwiedzają pacjenci z zezem, niedowidzeniem, problemami z okulomotoryką, akomodacją, trudnościami w nauce, zaburzeniami koncentracji uwagi, z towarzyszącą nadpobudliwością i bez niej, pacjenci ze spektrum autyzmu, z urazowym uszkodzeniem mózgu i udarem. W. C. Maples jest żonaty, ma trzy córki, 8 wnucząt i 2 prawnuków. W chwilach wolnych od optometrii lubi studiować Biblię, uprawiać ogrodnictwo i podróżować.

Cennik

Członkowie PTOO

osoba 2500

Niezrzeszeni w PTOO

osoba 3000

Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Warsztaty dla osób anglojęzycznych.

Miejsce i rejestracja


Sieradz, ul. Kolegiacka 1
tel. kontaktowy: 603 131 316


data: 2-4.04.2019r.
godziny: 9:00-16:00 – zajęcia warsztatowe (z godzinną przerwa na obiad)
Ilość godzin akademickich: 24
Uwaga: w sytuacjach niezależnych od organizatora istnieje możliwość zmiany godzin lub terminów.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Rejestracja uczestników

Pola oznaczone symbolem (*) muszą zostać wypełnione


Dane osobowe

Imię (*) Nazwisko (*)

Email (*) Tel. (*)

Dane płatnika

Wypełnij poprawnie wszystkie pola poniżej, gdy potrzebujesz rachunku.

Pełna nazwa firmy

Ulica

Kod pocztowy
Miasto
NIP

Informujemy, że PTOO nie jest płatnikiem VAT, w związku z czym wystawia tylko rachunki uproszczone. Decydując się na rachunek informuję jednocześnie, że wyrażam zgodę na wystawienie rachunku bez mojego podpisu.

Jestem członkiem PTOO:(*)

Wypełniają osoby niezrzeszone w PTOO:
- Optometryści - Numer Optometrysty:
- Lekarze okuliści - numer PWZ:


Dodatkowe informacje

Po otrzymaniu zgłoszenia w terminie do około 3-5 dni roboczych skontaktujemy się z Tobą celem potwierdzenia wolnych miejsc oraz konieczności dokonania wpłaty. Wszystkie informacje otrzymasz w osobnym mailu.

(*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby realizacji zgłoszenia.


Proponowane noclegi


Polecane miejsca noclegowe:
– Hotel „Przystań”, Sieradz, ul. Portowa 2, tel. 43 822 38 63
– Hotel TRAX, Sieradz, ul. Sportowa 1, tel. 43 822 72 15
– Hotel Wróblewscy, 98-200 Sieradz, ul. Sarańska 8, tel. 43 828 64 80
– Hotel „Na Półboru”, 98-200 Sieradz, Stawiszcze 39a, tel. 43 822 56 42
Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: warsztaty@ptoo.pl

By | 2019-02-08T16:47:30+01:00 5 lutego 2019|Szkolenia|Możliwość komentowania VISION THERAPY 2019 – BEGINNERS I została wyłączona

About the Author: