OCT I STANY TYLNEGO ODCINKA OKA

//:Strona główna/Szkolenia/OCT I STANY TYLNEGO ODCINKA OKA

OCT I STANY TYLNEGO ODCINKA OKA

Szanowni Państwo, Jest nam niezmiernie miło poinformować, że otwieramy rejestrację na odbywające się po raz pierwszy w Polsce szkolenie OCT i stany tylnego odcinak oka I. Odbędzie się on w dniach 28 do 30 marca 2019 roku. Miejscem spotkania będzie niedawno oddany do użytku, komfortowy Hotel Wróblewscy w samym centrum Polski, Sieradzu.

Opis kursu

Głównym celem tego szkolenia jest zdobycie przez uczestników wiedzy na temat stosowania technologii OCT oraz stanów, w których obrazowanie OCT jest pomocne. Przegląd anatomii, fizjologii i patologii siatkówki, a także omówienie różnych stanów przedniego odcinka i nerwu wzrokowego realizowane będą poprzez wykłady, prezentacje przypadków i omówienie obrazów OCT. Zajęcia obejmować będą takie tematy, jak retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra i wiele innych stanów, które mogą wpływać na ostrość wzroku pacjenta i jego funkcje wzrokowe. W trakcie trwania szkolenia zostaną omówione i przedstawione praktyczne aspekty pozyskiwania obrazów OCT. Założeniem tego kursu jest zdobycie przez uczestnika umiejętności integracji informacji z obrazów OCT w opiece nad pacjentami, wykorzystanie tych informacji do podejmowania lepszych decyzji klinicznych oraz właściwych skierowań.

Uczestnicy

Szkolenie OCT i stany tylnego odcinak oka I adresowane jest do optometrystów, studentów optometrii, lekarzy okulistów oraz specjalistów ochrony wzroku, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę z zakresu znajomości technik obrazowania OCT w celu poprawy jakości opieki nad pacjentem, lepszych decyzji klinicznych oraz właściwych skierowań.
Zajęcia przeznaczone są dla jednej grupy. Przewidywana liczebność grupy to 20 osób.

Prowadząca

Heidi Thoden, O.D., Associate Clinic Professor of Optometry, Northeastern State University College of Optometry (NSUOCO) Dr Thoden ukończyła University of Missouri-St. Louis College of Optometry w 1996 roku od tamtej pory jest klinicystą w dziedzinie optometrii. Jako profesor w trakcie swojej pracy w klinice miała okazję pracować z setkami studentów i rezydentów. Jej praktyka powstała w parciu o program „Rural Eye”, opracowany przez NSUCO, który świadczy usługi opieki zdrowotnej w zakresie optometrii w ramach niepublicznego systemu opieki zdrowotnej Cherokee Nation Health System. Jaj codzienna praca klinicysty to kompleksowa pomoc w przepadkach ostrych i przewlekłych, a także opieka nad pacjentem diabetologicznym. W przeszłości pełniła funkcje administracyjne, była zaangażowana w w rozwój programów widzenia noworodków oraz kliniki pediatryczne terapii widzenia NSUOCO, obecnie sprawuje funkcję szefa Cherokee Nation Wilma P. Mankiller Health Center Optometry Service.
Dr Thoden jest żoną doktora Wesleya DeRosiera, którego pokochała podczas studiów na University of Missouri – St. Louis. Lubi podróżować z mężem i spędzać czas w domowej kuchni, szyć i spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną.

Cennik

Członkowie PTOO

osoba 2000

Niezrzeszeni w PTOO

osoba 2500

Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują i opłacają we własnym zakresie. W cenie warsztatów zapewniamy ich tłumaczenie oraz serwis kawowy. W każdym dniu zajęć przewidujemy 1,5 godzinną przerwę obiadową.

Agenda

OCT i stany tylnego odcinak oka I
Dzień 1
– Podstawy OCT / Podsumowanie anatomii siatkówki
– Choroby Witreoretinalne
– Choroby naczyniowe siatkówki
– Praktyczne obrazowanie siatkówki
Dzień 2
– Choroby warstw barwnikowych i warstw głębokich siatkówki
– Genetyczne i nabyte choroby siatkówki
– Choroby Choroidalne
– OCT Przedniego odcinka
– OCT Przedniego odcinka – praktyka
Dzień 3
– OCT nerwu wzrokowego oraz przypadki jaskrowe
– Choroby nerwu wzrokowego i choroby innej niż jaskra
– Omówienie OCTA, Przyszłość technologii OCT
– Cenne wskazówki
– Obrazowanie nerwu wzrokowego – praktyka

Miejsce i rejestracja


Sieradz, Hotel „Wróblewscy” ul. Sarańska 8


data: 28-30.03.2019r.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Osoby nie będące członkami PTOO i nie posiadające Numeru Optometrysty proszone są o przesłanie kopii dokumentu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Rejestracja uczestników

Pola oznaczone symbolem (*) muszą zostać wypełnione


Dane osobowe

Imię (*) Nazwisko (*)

Email (*) Tel. (*)

Dane płatnika

Wypełnij poprawnie wszystkie pola poniżej, gdy potrzebujesz rachunku.

Pełna nazwa firmy

Ulica

Kod pocztowy
Miasto
NIP

Informujemy, że PTOO nie jest płatnikiem VAT, w związku z czym wystawia tylko rachunki uproszczone. Decydując się na rachunek informuję jednocześnie, że wyrażam zgodę na wystawienie rachunku bez mojego podpisu.

Jestem członkiem PTOO:(*)

Wypełniają osoby niezrzeszone w PTOO:
- Optometryści - Numer Optometrysty:
- Lekarze okuliści - numer PWZ:


Dodatkowe informacje

Po otrzymaniu zgłoszenia w terminie do około 3-5 dni roboczych skontaktujemy się z Tobą celem potwierdzenia wolnych miejsc oraz konieczności dokonania wpłaty. Wszystkie informacje otrzymasz w osobnym mailu.

(*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby realizacji zgłoszenia.


Proponowane noclegi


Polecane miejsca noclegowe:
– Hotel „Przystań”, Sieradz, ul. Portowa 2, tel. 43 822 38 63
– Hotel TRAX, Sieradz, ul. Sportowa 1, tel. 43 822 72 15
– Hotel Wróblewscy, 98-200 Sieradz, ul. Sarańska 8, tel. 43 828 64 80
– Hotel „Na Półboru”, 98-200 Sieradz, Stawiszcze 39a, tel. 43 822 56 42
Noclegi i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. W każdym dniu zajęć przewidujemy 1,5 godzinną przerwę obiadową.


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: warsztaty@ptoo.pl

By | 2019-02-11T19:33:01+01:00 5 lutego 2019|Szkolenia|Możliwość komentowania OCT I STANY TYLNEGO ODCINKA OKA została wyłączona

About the Author: