DOBÓR POMOCY OPTYCZNYCH DLA SŁABOWIDZĄCYCH – KURS ONLINE

//:Strona główna/Szkolenia/DOBÓR POMOCY OPTYCZNYCH DLA SŁABOWIDZĄCYCH – KURS ONLINE

DOBÓR POMOCY OPTYCZNYCH DLA SŁABOWIDZĄCYCH – KURS ONLINE

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich, że od września br. Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki organizuje internetowy kurs online Doboru pomocy optycznych dla osób słabowidzących z ich praktycznymi zastosowaniami.
Seminaria internetowe (webinaria), które adresowane będą do optometrystów, oraz specjalistów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy w tym zakresie, poprowadzi Sebastian Nowakowski oraz Doktor Jorgen Gustafsson.

Pan Sebastian Nowakowski od prawie 20 lat zajmuje się dystrybucją pomocy optycznych czołowych producentów sprzętu dla słabowidzących, oraz edukacją specjalistów w ich doborze. Wiedzę i doświadczenie nabywał pod okiem specjalistów z Niemiec, Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Doktor Jorgen Gustafsson pracuje jako profesor nadzwyczajny na Wydziale Optometrii Uniwersytetu Linnaeus w Kalmar (Szwecja). Obecnie zajmuje stanowisko Starszego Doradcy ds. Produktów w specjalistycznym laboratorium soczewkowym Multilens w Göteborgu (Szwecja). Jest również związany z Uniwersytetem Południowo-Wschodniej Norwegii jako profesor II stopnia w dziedzinie rehabilitacji wzrokowej i specjalistycznych soczewek kontaktowych na Wydziale Optometrii i Fizyki Widzenia Kongsberg School of Optometry (Norwegia).

Opis kursu


Podczas tego kursu zostaną:
– omówione wszystkie typy filtrów krawędziowych, zasada ich działania,
– przedstawione zostaną korzyści, wady oraz zagrożenia wynikające z ich zastosowania,
– omówione zostaną filtry dla ślepoty barwnej, epilepsji, przeciwmigrenowe i dla dyslektyków,
– omówione czym jest powiększenie? Jakie są jego rodzaje? Jak łączyć ze sobą rodzaje powiększenia?
– czym charakteryzują się poszczególne rodzaje pomocy do bliży,
– czym kierować się przy wyborze właściwych rozwiązań. W części omówione zostaną: system Galileusza i sysytem Keplera, kiedy stosować, jak je dobrać. Praktyczne wskazówki i porady dotyczące montażu pomogą Państwu w samodzielnej konstrukcji pomocy optycznych.
– podczas ostatniej lekcji przedstawione zostaną praktyczne przykłady oraz rozwiązania stosowane u pacjentów.

Prowadzący

Dr Jorgen Gustafsson
Doktor Jorgen Gustafsson PhD, FAAO uzyskał uprawnienia zawodowe optometrysty w 1978 roku. Po kilku latach pracy w gabinecie prywatnym, spędził ponad 16 lat współpracując z oddziałem okulistyki państwowej Kliniki Słabowidzenia w Jönköping (Szwecja). W tym samym czasie działał na rzecz edukacji w zakresie słabowidzenia w państwach skandynawskich i kilku innych krajach europejskich. W 2004 roku uzyskał tytuł doktora optometrycznej rehabilitacji wzrokowej na Uniwersytecie w Lund. W 2005 roku został członkiem Amerykańskiej Akademii Optometrii (FAAO). Od 2008 roku pracuje jako profesor nadzwyczajny na Wydziale Optometrii Uniwersytetu Linnaeus w Kalmar (Szwecja). Obecnie zajmuje stanowisko Starszego Doradcy ds. Produktów w specjalistycznym laboratorium soczewkowym Multilens w Göteborgu (Szwecja). Jest również związany z Uniwersytetem Południowo-Wschodniej Norwegii jako profesor II stopnia w dziedzinie rehabilitacji wzrokowej i specjalistycznych soczewek kontaktowych na Wydziale Optometrii i Fizyki Widzenia Kongsberg School of Optometry (Norwegia).

Sebastian Nowakowski, prowadzi firmę Ophtalmica Nowakowski, która od prawie 20 lat zajmuje się dystrybucją pomocy optycznych czołowych producentów sprzętu dla słabowidzących. Wiedzę i doświadczenie nabywał pod okiem specjalistów z Niemiec, Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Od lat we współpracy z Cechami Optycznymi prowadzi szkolenia z doboru pomocy optycznych oraz prowadzi kurs w ramach studiów optometrii na Uniwerytecie Śląskim.

Cennik

Członkowie PTOO

osoba 490

Niezrzeszeni w PTOO

osoba 950

Terminy spotkań i rejestracja

1. Wrzesień 2019
Data: 23 września – godzina 19:30 – S.Nowakowski ,SWIATLO I FILTRY KRAWEDZIOWE, FILTRY dla DYSLEKTYKOW- FILTRY KOMPLEKSOWE”

2. Październik 2019
Data: 28 października – Godzina 19:30 – S.Nowakowski, POMOCE DO BLIZY CZ 1 – ŁACZENIE POWIEKSZEŃ

3. Listopad 2019
Data: 25 listopada – Godzina 19:30 – S.Nowakowski, POMOCE DO BLIZY CZ.2 – PRAKTYCZNY DOBOR

4. Grudzień 2019
Data: 9 grudnia – Godzina19:30 – S.Nowakowski, POMOCE DO DALI GOTOWE I ROBIONE

5. Styczeń 2019
– poniedziałek 19:30
– termin będzie podany podczas pierwszej lekcji, Jorgen Gustafsson, PhD, FAAO, Multilens (Case Study)

Webinaria będą odbywały się za pomocą platformy Clickmeeting.

Rejestracja uczestników


Zapraszamy specjalistów ochrony wzroku: okulistów, ortoptystki jak i osoby zajmujące się pracą z osobami słabowidzacymi.

Zgłoszenie zawierające:
imię, nazwisko, wykształcenie, nr telefonu, adres e-mail na adres: warsztaty@ptoo.pl
Osoby niezrzeszone w PTOO proszone będą o potwierdzenie swoich kwalifikacji.


By | 2019-08-08T13:36:17+01:00 12 lipca 2019|Szkolenia|Możliwość komentowania DOBÓR POMOCY OPTYCZNYCH DLA SŁABOWIDZĄCYCH – KURS ONLINE została wyłączona

About the Author: